Геологічна будова, рельєф та гідрологія
28.03.2013КРАЩІ ДЕРЕВА ДП “УЖГОРОДСЬКЕ ЛГ”
02.04.2013Згідно лісорослинному районуванню розробленому С. А. Генсіруком територія лісгоспу відноситься до ХІ і ХІІ лісорослинних районів Закарпаття: дубово-букові передгірські гірські та дубові рівнинні ліси.
Територія лісгоспу в кліматичному відношенні розташована в південно-західній підобласті атлантико-континентальної кліматичної області помірного поясу.
Район передгірських і гірських дубово-букових лісів характеризується слідуючими кліматичними даними. Середня температура +9,8ºС. Абсолютний мінімум в лютому становить -32ºС, абсолютний максимум – в серпні +40ºС. Період з середньодобовою температурою повітря +10ºС становить 180-185 днів, а з температурою більше+15ºС – 115-130 днів. Атмосферних опадів в середньому на рік випадає782 мм. Сніговий покрив нестійкий, рідко буває більше одного місяця. Його потужність іноді 40-50 см. Відносна вологість повітря в середньому 82%.
Пізні весняні та ранні осінні заморозки бувають до кінця травня і в кінці вересня відповідно. Переважаючими є вітри південно-східного і південного напрямків, зі швидкістю, що не перевищує 5 м/сек.
Разом з тим необхідно відмітити наявність в окремий період штормових вітрів і бур.
Кліматичні умови цього лісорослинного району характеризуюються м`яким, помірно-вологим кліматом, придатним для успішного росту основних лісоутворюючих порід.
Район дубов рівнинних лісів характеризується найбільшою кількістю тепла і найменшою кількістю опадів. Середньорічна температура +10ºС, середня температура серпня +20ºС, січня -36ºС. Період з середньою добовою температурою повітря +10ºС становить 180-190 днів, а з температурою більше +15ºС – 120-140 днів. Повний вегетаційний періодстановить 234 дні, період активної вегетації – 185 днів.
Зволоженість району – помірна. В середньому за рік випадає 530-732 ммопадів, з них 380-460 припадає на теплий період року. Середня відносна вологість повітря – 75%. Сніговий покрив нестійкий, рідко буває більше одного місяця. Панівні вітри в літній час західні, північно-західні. Восени і на початку зими переважають південні і південно-східні вітри, від яких залежить збільшення опадів у вересні-жовтні.
В цілому теплий клімат, помірна кількість опадів і рівнинний рельєф даного району цілком сприятливий для зростання Бкл, Дч, Дс, Яз, Клг і інших цінних порід. Із факторів , що негативно впливають на рісті розвиток лісових насаджень слід відмітити пізні весняні і ранні осінні заморозки, а також можливість виникнення штормових вітрів і бур.