Показники по мисливству на за І півріччя 2019 р.
16.09.2019У Чернігівській області відбувається ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
26.09.2019Лісовий фонд ДП «Ужгородський лісгосп» розташований переважно навколо м.Ужгорода у лісопарковій частині зеленої зони, через значне антропогенне навантаження (загазованість, масове відвідування лісів місцевим населенням) поступово відбуваються процеси ослаблення дерев, їх пошкодження хворобами, а відтак всихання.
Основною причиною всихання дуба звичайного, за висновками вчених, є ослаблення внаслідок різкого коливання рівня грунтових вод і процесів глобального потепління. Негативно позначається на його стані чергування вологих років (2008, 2010, 2013, та посушливих (2015, 2016). Ослаблені дерева всихають від розвитку на них трутовиків, омели, опенька осіннього, поперечного раку. В останні три роки спостерігаються процеси всихання й інших порід, зокрема ясена, бука, каштана їстивного.
Станом на початок 2019 року у лісовому фонді ДП «Ужгородський лісгосп» було обліковано 2062,8 га осередків хвороб лісу. За 8 місяців 2019 року під час лісовою охороною ДП «Ужгородський лісгосп» у держлісфонді підприємства було виявлено ще 188,4 га осередків хвороб лісу . Переважно це всихання, пошкодження гнилями та трутовиками букових насаджень віком понад 100 років, в Анталовецькому, Кам’яницькому та Ужгородському лісництвах а також всихання насаджень дуба скельного в Ужгородському лісництві, дуба звичайного та ясена вузьколистого у Великодоброньському лісництві.
Поодиноких вітровалів та бурелому протягом цього часу було виявлено на площі 10,2 га.
Протягом 8 місяців 2019 року у пошкоджених хворобами лісу, вітровалами та буреломом насадженнях проводилися лише вибіркові санітарні рубки на площі 541,8 га, під час яких було вибрано 17,4 тис.м3 пошкодженої та сухостійної деревини. Деревина, заготовлена на ділянках вибіркових санітарних рубок, переважно (біля 80%) дров’яна, реалізується місцевим споживачам для опалення та переробки.
Головний лісничий: В.Геккер