Ужгородські лісівники закликають: БЕРЕЖІТЬ ЧЕРВОНОКНИЖНІ РОСЛИНИ
30.06.2016Порядок оцінки соціального, економічного, екологічного та культурного впливу господарської діяльності ДП “Ужгородське ЛГ”
17.07.2016У #Словаччині відбулися щорічні міжнародні змагання з сінокосіння «Татранська косьба» та «Шпіца гуляш» в рамках екологічної акції «Охорона екосистем лук». Ці змагання проводяться щорічно і стали вже доброю традицією.
Головними організаторами виступають Татранський Національний Парк та Міністерство народного господарства та розвитку Словаччини.
У цих змаганнях уже шостий рік поспіль достойно представляють Україну й ужгородські косарі – команда ДП «Ужгородське лісове господарство», а саме: Юрій Глаголич, Юрій Конкус та Іван Глюдзик.
За умовами змагань кожна команда (керівник і два косца) повинна була скосити на пару, в два покоси, сто метрів трави. На другому етапі в індивідуальному змаганні вісім кращих косарів проходили 50-метрову дистанцію. Акцент був зроблений у першу чергу на якість викошування луків.
Як відзначають самі організатори, ці змагання мають товариський характер. Головна мета – привернення уваги громадськості на екологію та збереження традицій косарів.
«У цьому чемпіонаті заявки подали 25 команд. Приїхали команди з Бельгії, Польщі, Чехії, Литви, Угорщини. Наші хлопці представляли Україну, і на парад учасників вийшли з національними прапорами. Цього року закарпатські лісівники в черговий раз доказали те, що ми можемо дбати не тільки про пейзажний ліс, але й про біорізноманіття екосистеми», – сказав директор ДП«Ужгородське ЛГ» Василь Кий.
Серед учасників крім команд відділів Татранського Національного Парку були: команда з Державного лісогосподарського підприємства Наместово (Словаччина), гості з Польщі – Татранський Парк Народови, Біебжанський Парк Народови, гості з Чехії – Крконоський Народний Парк.
Організатори кожного разу намагаються організувати атмосферу свята. Під час «Татранської косьби» йдуть концерти, різні конкурси, виставки.
Під час напруженої боротьби ужгородські лісівники посіли дванадцяте місце у сінокосінні та отримали «Золоту категорію» у приготуванні гуляшу.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ