Моніторинг дотримання правил охорони праці в “ДП Ужгородське лісове господарство”
16.06.2021Виписані лісорубні квитки – червень 2021
22.06.2021Козулі – маленькі та витончені мешканці лісу, які знайшли для себе ідеальне середовище існування в лісовій екосистемі. Образ життя цих тварин характеризується добовою періодичністю. Періоди активності та випасання чергуються з пережовуванням їжі та відпочинком. У тварин спостерігається підвищена активність зранку та ввечері. Життєвий ритм залежить від таких основних факторів як період доби, пора року, умови навколишнього середовища та ступінь занепокоєння.
Ареал поширення диких тварин цього виду зумовлений тим, що тварина обирає місцевість багату кормовою базою. Козулі мешкають у розрідженому світлому лісі, багатому на чагарникову рослинність та ззовні оточений полями і лугами. В літню пору тварина надає перевагу випасанню на відкритих ділянках – поля, луги. Часто трапляються випадки випасання на оброблених людських полях.
Потомство у козуль з’являється з квітня до середини червня. Зазвичай самка народжує двох дитинчат, і не втрачає з ними соціального зв’язку аж до появи наступного потомства. Після народження дитинчата 90% свого часу проводять у прихованих місцях – високі трави, густі кущі та ін.
Тіло тварини забарвлене білуватими плямами уздовж спини та боків дає змогу маскувати потомство серед рослинності. Самка ретельно дбає за потомством, позбавляє запаху і робить його менш впізнаваним для оточення, що захищає від хижаків. Розміщення дитинчат зазвичай самка облаштовує неподалік один одного, збільшуючи шанси на порятунок одного з них при настанні небезпеки. Ця ефективна захисна стратегія, сформована з часом шляхом природного відбору, дозволяє самці вільно пересуватися вдень і повертатися до нащадків лише для швидкого вигодовування. З іншого боку, присутність самки поруч з малечою приверне увагу природних ворогів, таких як вовки, лисиці або бродячі собаки.
Що робити, якщо ви зустріли дитинча козулі?
Якщо ви раптом натрапили на дитинча козулі, не кваптеся торкатись його. Один дотик може дати йому запах, який може насторожити матір і змусити її, покинути потомство.
У більшості випадків дитинчата козулі не потребує допомоги,. Якщо вас супроводжує собака, не забувайте завжди тримати його на повідку. Погано утримання собак фактично порушує фауну і щороку спричиняє травми та загибель різних видів тварин.
Закликаємо бути толерантними до лісових мешканців, оберігати, не знищувати та не піддавати небезпеці життя диких тварин.