УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ!
09.03.2022УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ!
16.03.2022Із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням сухої трави, інших рослинних рештків стають справжнім лихом.
З початку березня 2022 року в екосистемах Ужгородського району вже виникло десятки випадків загорянь через спалювання сухої рослинності.
При пожежі знищуються всі корисні мікроорганізми, які знаходяться в поверхневому шарі грунту (5-10 см) і сприяють утворенню гумусу, є загроза переходу вогню у лісові насадження. Тому спалюючи траву, стерню, солому і т.д. на полях, ви тим самим знищуєте родючий шар грунту! Спалювати на сільгоспугіддях траву категорично забороняється! Крім того, при пожежі в лісах знищуються пташині гнізда та міцелій (грибниця) грибів.
Враховуючи це, Державне підприємство «Ужгородське лісове господарство» звертається до всіх жителів міста Ужгорода та Ужгородського району:
– Не проводьте спалювання сухої трави на полях;
– Будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
– Не залишайте без нагляду розпалене багаття;
– Не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
– Забезпечуйте себе первинними засобами пожежогасіння!
Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн., на посадових осіб – від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн., а також зобов’язання відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству.
Крім того, самовільне Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.
Основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню.
Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж її погасити!