Лісова варта від 18 жовтня 2015 року
18.10.2015У Кам’яницькому шкільному лісництві дітей навчають любити і оберігати природу
03.11.2015З 12 по 17 жовтня 2015 року в нашому регіоні проводиться «тиждень охорони природи Закарпаття», який присвячений 5-річчю Міжнародної конференції за участі Ради Європи «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи».
В Закарпатській ОДА проводилася науково-практична конференція «Екологічні проблеми громад і Стратегія розвитку Закарпатської області до 2020 року» та виставка стендів і фотосвідчень та розробок, спрямованих на вирішення екологічних і природоохоронних проблем краю. В конференції взяли участь працівники лісгоспу Валентин Геккер та Віталій Ковальчук, які представили науково-практичні роботи – рекреаційне облаштування та водорегуляція «сирого потоку» в Ужгородському держлісгоспі та навчально-пізнавальна стежка «Історія лісу» і представили інформаційний стенд природно-заповідний фонд та навчально-пізнавальні стежки Ужгородського лісгоспу.
Головний лісничий Валентин Геккер, що водо регуляція «Сирого потоку» необхідна для:
– Зменшення сили течії під час повеней, зливних дощів;
– Недопущення зсувів грунту та розмиву полотна дороги (укріплення берегів);
– Розвитку річкової фауни у посушливі роки (облаштувати місце затримання води).
Віталій Ковальчук показав перспективи облаштування навчально-пізнавальної стежки «Історія лісу» в Ужгородському лісгоспі, яка буде навчально-пізнавальним об’єктом, який відтворить історію ведення лісового господарства та збереже історію лісівників. Стежка складатиметься із 17 станцій і буде містити реальні об’єкти з історії лісу.
Колиба
Ризовий спуск деревини
Також під час конференції були нагороджені учні Кам’яницького шкільного лісництва Іськович Владислав, Бобер Крістіна та Кичка Кароліна за активну природоохоронну роботу, високий рівень екологічного виховання та активну участь у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв 2015.
На конференції були обговорено основні екологічні проблеми Закарпаття серед яких основне місце займають: водні ресурси, орні землі, техногенні катастрофи (будівництво мостів, проблема Солотвино, відходи), виснаження родовищ мінеральних вод (Поляна, Шаян), ековиробництво, охорона ПЗФ, використання корисних копалин, ліси.
Представлені наукові роботи працівників лісгоспу були відмічені як важливі заходи, які необхідні для впровадження.
Прес-служба лісгоспу