ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ (ТБ “ТИСА-1”. Телевимір.)
07.05.2014Вітровал, який тиждень тому пройшов частиною Закарпаття та Словаччини створив чимало проблем для лісового господарства нашого краю. (Тиса -1)
27.05.2014Після значних опадів, яка випали на території Ужгородського району з 10 по 12 травня, у четвер, 15 травня пройшов сильний буревій. За даними синоптиків швидкість вітру у гірській місцевості сягала 30-35 м/с.
Під час сильного вітру в лісових насадженнях поблизу сіл Кам’яниця, Невицьке, Оноківці, Анталовці, Ярок, Стрипа, Верхнє Солотвино, Нижнє Солотвино Ужгородського району та с. Ворочево Перечинського району під натиском стихії падали із корінням 100-140 річні дерева бука, дуба та інших порід. Не пошкодував вітер і більш молоді насадження – віком 50-60 років.
Після послаблення вітру, починаючи з 16 травня лісовою охороною Ужгородського лісгоспу проводиться обстеження Держлісфонду для оцінки обсягів пошкодження насаджень вітровалами та буреломом. Але вже після одного дня таких обстежень стало ясно, що у господарствах трьох лісництв – Анталовецького, Кам’яницького та Ужгородського, переважно у чистих букових деревостанах, площі суцільних вітровалів вимірюються десятками гектарів, часткових вітровалів та бурелому – сотнями гектарів. Такої стихії в лісах Ужгородщини не було.
Внаслідок буревію лісогосподарському підприємству необхідно буде розробити десятки тисяч кубометрів деревини, адже вітровальні та буреломні ділянки являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та інші. Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними.
Становище ускладнюється тим, що у літній період вітровальна та буреломна деревина бука внаслідок високої температури повітря та прямого сонячного світла за короткий час «запарюється» та стає непридатною для її переробки на деревообробних підприємствах.
Наслідки стихії в Ужгородському лісгоспі – фото
За даними наших колег закарпатських лісівників, а також словацьких лісівників, подібний буревій пройшов і в Перечинському, Великоберезнянському, Мукачівському та Свалявському районах Закарпаття, у Собранецькому, Пряшівському, Кошицькому лісогосподарських підприємствах та Татранському національному парку Словаччини.
Прес-служба ДП “Ужгородське ЛГ”