Шевченківська алея (новини) (ТБ Тиса)
08.12.2014Зустріч юних лісівників Словаччини та Ужгородщини з письменниками краю в Ужгородському лісгоспі 18.12.2014 (Фото)
19.12.2014ХТО ПОЧУЄ РОБОТОДАВЦІВ?
Вони готові бути партнером влади
Відбулося чергове засідання Ради Федерації роботодавців України. Про що йшла мова в цей непростий для нашої країни час наш кореспондент попросив розповісти члена Ради, голову Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття», директора ДП «Ужгородське лісове господарство» Івана Костіва.
– Ми з Вами переконались, – сказав Іван Васильович, – що доленосні події, які відбулися в нашій країні протягом останнього року, спричинили кардинальні зміни в свідомості громадян, ставленні суспільства до влади. Та, незважаючи на позитивні зміни в економіці продовжуються негативні тенденції, які за глибиною кризи, мабуть, не мали аналогів за всю нашу новітню історію. За останній рік ми втратили близько 30 відсотків промислового потенціалу та більшість традиційних ринків збуту, отримали катастрофічний дисбаланс платіжної системи та експортно-імпортних операцій. За прогнозами Федерації роботодавців, показник ВВП України на душу населення за результатами цього року знизиться мінімум у півтора раза. Падає платоспроможність громадян, трудові доходи знецінюються. Ціни ростуть. Економіка не в змозі забезпечувати соціальні зобов’язання перед населенням. А ще і нестабільність фінансового ринку…
Все це не може не турбувати вітчизняний бізнес. Федерація роботодавців України ще наприкінці червня зверталась до органів влади із закликом до реалізації першочергових завдань, які б дозволили створити базу для відновлення довіри бізнесменів та інвесторів до держави. Час спливає, а очікуваних результатів немає. Втрачається довіра до влади. Це турбує. Про це предметно і говорили ми на засіданні Ради Федерації.
– Дійсно ситуація не проста. То ж, чи бачать роботодавці, як соціальні партнери влади, завдання, які треба вирішувати негайно, тобто – шляхи виходу із такого кризового стану?
– Кожне випробування, навіть таке складне, відкриває нові можливості. Тому, проаналізувавши ситуацію, Рада прийняла звернення до політичних сил та органів державної влади України. В ньому зазначається, що сьогодні маємо унікальний шанс повністю змінити принципи функціонування держави, впровадити нові підходи до розвитку бізнесу, створити дійсно партнерські відносини та забезпечити поступальне зростання економіки. Одна з головних умов для цього – український бізнес, національні бізнес-організації повинні стати головними радниками влади при формуванні економічної політики. Саме тому ФРУ вітає Коаліційну угоду політичних сил, яка є позитивним сигналом, в т.ч. і міжнародній спільноті.
Проте Федерація роботодавців у своєму зверненні, застерігає, що ця угода не повинна залишитись черговою декларацією. Політики мають взяти на себе всю повноту відповідальності за кожну реформу, адже ціна цих перетворень – виживання країни і української нації. Тому ми зобов’язані забезпечити жорсткий контроль за їх якісною реалізацією.
Ми звернулися із закликом до всіх політичних сил та органів влади якомога швидше розпочати, не на папері, а в реальності, формування нової економічної моделі України, яка має базуватись на принципах конкурентних переваг національної економіки.
Федерація висловила готовність бути ефективним партнером Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.
– Чи не найбільшим ворогом нашої економіки вважають корупцію. Яка позиція роботодавців з цього питання?
– На жаль, безкарна корупція чиновників продовжує процвітати в найгірших формах, свавілля і бездіяльність правоохоронних і судових органів та невиважені дії фіскальної системи і Національного банку не тільки заважають нам жити і працювати, а дискредитують державу. Роботодавці відтак вимагають запровадження пожиттєвої заборони на зайняття державних посад особам, які були визнані винними у корупційних діяннях, розкраданні майна, кримінальних злочинах. Далі необхідно ліквідувати будь-які види недоторканності (депутатської, суддівської, президентської).
Слід запровадити відкриті електронні торги на закупівлю товарів робіт і послуг за державні кошти. Забезпечити публічність інформації про переможців закупівель та результати виконання договорів.
Ми вважаємо за необхідне мінімізувати готівкові розрахунки. Визначати розміри штрафних санкцій, що ініціюються органами державного нагляду (контролю), мають виключно суди. Роботодавці вважають за необхідне скасувати порочну практику планування контролюючими органами надходжень до державного бюджету від штрафних санкцій.
– Нещодавно голова організації роботодавців Ужгорода Іван Ключевський розповідав нашому кореспонденту про пагубність запровадження з 1-го січня 2015 року нової системи електронного адміністрування ПДВ. Яка офіційна позиція Федерації роботодавців України з цього питання?
– Рішення зборів роботодавців обласного центру наше об’єднання підтримало і довело до Федерації. Зауважу, що з цього приводу занепокоїлись і роботодавці багатьох областей. Запровадження електронного адміністрування ПДВ може призвести до втрати бізнесом 70 мільярдів гривень протягом 2015 року. Все це виклали у зверненні до Президента України Петра Порошенка. У листі ФРУ закликає Главу держави ініціювати перенесення строків впровадження ПДВ-рахунків щонайменш на півроку, протягом яких слід радикально доопрацювати відповідні норми або взагалі відмовитись від них.
– Може, це запозичений Урядом досвід передових країн світу?
– Подібної практики використання електронного адміністрування ПДВ немає в жодній країні.
– Оскільки це стосується тільки платників податків, то може Уряд і не погодитися з вашими доводами?
– Не тільки. Вагомих втрат зазнають і банки, які відчують відтік значних коштів із поточних рахунків підприємств. Занепокоєння ФРУ також викликає заборона на врахування в обліку податкових накладних, виписаних до 1-го січня 2014 року, загальна сума яких складає щонайменш 50 мільярдів гривень. Для економіки це згубно.
http://www.vistiuz.com/ua/view.php?id=1992
Розмовляв
Василь МИХАЙЛЮК