Посадка дерев в Кам’яницькому лісництві ДП “Ужгородське ЛГ” 28 березня 2015 року
30.03.2015Озеленення. На Ужгородщині саджали ялинки
31.03.2015ЧАС, КОЛИ ВКЛОНЯЮТЬСЯ поезії лісу
День весняного рівнодення у Північній півкулі за традицією вважають першим днем весни і символом нового життя. Твердять, що цей час найсприятливіший для посадки та росту дерев. 21 березня планета уже понад сорок літ відзначає Всесвітній день лісу.
А в Україні стартувала десята ювілейна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». В Ужгородському лісгоспі у ній традиційно взяли участь не лише лісівники, а й дипломати, письменники, журналісти, школярі…
– Цієї весни безоплатно відпускаємо сільським радам, установам району, – розповідає директор лісгоспу Іван Костів, – саджанці для озеленення. Тридцять видів дерев і кущів, понад тисячу штук. А ще на гектарній площі створюємо плантації новорічних ялинок, на сто-гектарній – доповнюємо лісові культури.
…Чудовий погожий день. Урочище Плевний Потік. Понад Кам’яницею, мимо «хрущовської дачі», вгору – аж туди, де на Плішці хмари ночують. Короткий інс- труктаж строкатої галасливої юрби, серед якої виділяється отець Сергій – декан Ужгородського району та його тезка письменник-журналіст-науковець УжНУ Федака, енергійна Галина Малик, яка прихопила з собою навіть внучку, Генеральний консул Словацької республіки в Ужгороді Янка Буріанова…
Головний лісничий держлісгоспу Валентин Геккер і розказує, і демонструє: ніби й нехитре діло – як правильно садити ліс. За помічників у нього – члени місцевого шкільного лісництва Кароліна Кичка та Владислав Іськович.
Садимо ялинки на узбіччі букового пралісу. Змагаємося, хто вправніший, жартуємо. Найбільш кпинять голову крайового осередку Спілки письменників Василя Густі. Хтось видав таємницю: у нашого Петровича – ниськи день народження, а побратими-літератори додають, що 21 березня ще й Всесвітній день поезії. Телевізійник Богдан Барбіл тут же налаштувався відзначити одним махом аж три свята!
Між тим господарі зеленого скарбу нас просвіщають: в українських хащах росте понад 200 деревних і чагарникових порід. Відомі всім –сосна, дуб, ялина, ялиця, граб, бук, ясен, береза, вільха, осика, верба… Переважають листяні – їх понад половину площ. А найстаріші ліси таки у нашій області. Середній вік – 63 роки. Як не дивно, Україна і досі залишається європейською лісовою державою. На континенті за площею посідає почесне восьме місце.
Радіожурналісти Уляна Демчук та Микола Дерев’янко старають-ся, як ніхто. Ніби саме від них залежить – ввійдемо ми бодай у п’ятірку зелених лідерів.
Віктор ТИС,
Олексій ПОПОВ (фото)