Подорожуючи Закарпаттям: пам’ятний знак угорському вченому-лісівнику Карлу Вагнеру
04.11.2015ПОЖЕЖНИЙ МОДУЛЬ УЖГОРОДСЬКОГО ЛІСГОСПУ
05.11.2015Подорожуючи Закарпаттям. Навчально-пізнавальна стежка «Хресна дорога» «До Невицького замку».
До руїн Невицького замку через ліс була прокладена дорога 1935 року. Відтоді дістаються нею туристи, школярі, учасники експедицій до архітектурної пам’ятки на авто та пішки. У березні цього року спорудили й освятили навчально-пізнавальну стежку “Хресна дорога “До Невицького замку” з ініціативи директора держпідприємства “Ужгородське лісове господарство” Івана Костіва.
Обабіч шляху, який веде крутосхилами густого лісу вгору до легендарного замку, на дерев’яній основі встановлено 15 стацій «Страсті Ісуса Христа» і вісім інформаційних знаків – про ліс, тутешню природу, історію розвитку лісового господарства Ужгородщини. До речі, перша згадка про підприємство датується ще до 1918 року, як дирекція лісів при Австро-Угорській монархії. Читайте також: Таємниці і примари Невицького замку (+ 3D-РЕКОНСТРУКЦІЯ)
В кінці марштуту встановлений дерев’яний хрест з розп’яттям Ісуса Христа, який 9 квітня 2014р. освятив єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Преосвященний владика Мілан. На хресті вгорі на табличці напис: «Якщо хочеш бачити Божу ласку – постій перед хрестом. Якщо хочеш бачити Божу всемогутність – піди у гори». Праворуч хреста два щити.
На одному вірш-побажання: Зупинися, подорожній, на одну хвилину, Подивися на ці гори і на цю долину, І Всевишньому подякуй за красу чудесну, За даровані щедроти із висот небесних, Не спіши в своїх турботах, а Хресту вклонися, І Спасителю всім серцем щиро помолися. Оберігати природу закликає напис на іншому щиті: “Ліс прохає: Людино, бережи мене. Я – краса твоєї рідної землі, я – твоя зелена аптека і відпочинок, прохолодний затінок у літню спеку і тепло твого вогнища в холодну пору. Я – твій дім, твої меблі та інші речі. Я – дошка твоєї колиски і домовини. Людино, шануй мене”.
Читайте також: Скарби Невицького замку Парк Вагнера на підступах до Невицького замку Директор ДП «Ужлісгосп»Іван Костів у коментарі кореспонденту «Карпатського об’єктива» розповів, що ідею такої символічної Хресної дороги запозичив у словаків: -У Татранському національному парку побачив навчально-пізнавальну стежку, Хресну дорогу на дерев’яній основі, а не на звичних мурованих стаціях. Вирішив і у нас таке зробити. Переслідував таку мету: інформувати людей про Бога, Ісуса Христа, природу, які ходять до лісу, до руїн легендарного замку. Аби вони пам’ятали, що природу і людину створив Бог, за що ми йому вдячні. До нас приїжджає багато колег із різних куточків України, закордону, і майже ніхто не відмовляється пройтися Хресною дорогою у Кам’яницькому лісі.
Тетяна Грицищук, фото автора Джерело: karpatskijobjektiv.com